kosačky, krovinorezy, píly, vrtačky, traktory, mulčovače,...
Malotraktor VARI II motor HONDA GCV 190

Malotraktor VARI II motor HONDA GCV 190

VARI II + GCV160 + DSK 316Stavebnicový malotraktor VARI II je silný a spoľahlivý pomocník pri pripojení bubnového kosenia, mulčovania či odstraňovaní snehu. V tomto prípade je osadený pohonnou jednotkou s úsporným a tichým štvortaktným motorom Honda GCV 190 s prevodovou skriňou DSK-316. Hmotnosť malotraktoru bez aktívneho príslušenstva je 78 kg. Prevod pohonu medzi motorom a prevodovou skríňou zaisťuje odstredivá spojka, ktorá se vždy automaticky zopne pri pridaní otáčok motora páčkou plynu na vodiacich rukovätiach. Tieto rukoväte sú nastavitelné výškovo i stranovo a sú vybavené bezpečnostným vypínačom zapaľovania. Ten v prípade havárie či pádu obsluhy automaticky zastaví celý stroj. Prevodová skriňa je liatinová, pohon kolies je slimákovým prevodom so zubovou spojkou zapínania pojazdu, ovládanou páčkou na riaditkách. Stroj má jednu rýchlost vpred, neutrál a jednu rýchlosť vzad. Rýchlost vpred i vzad je 2,2 km/h. Radenie rýchlostí sa vykonáva vždy počas kľudu stroja radiacou pákou, umiestnenou na riaditkách stroja. Prevodová skriňa tohoto stroja má vypínateľný aktívny náhon príslušenstva pomocou druhej radiacej páky na raditkách malotraktoru. Kolesá sú plnogumové s traktorovým šípovým vzorom a je na ne možné pripojiť aj svahové kolesá pri použití malotraktoru v kopcovitom teréne.

 

VARI Honda

 

 

Typ motora: HONDA GCV 190
Objem motora (cm3): 187
Výkon motora (kW/rpm/HP): 4,8/3600/6,5 (3,8/3600/5,1)*
Krútiaci moment (N.m/rpm): 13,5/2500 (11,3/2500)*
Nastavené otáčky motora (rpm): max 3600(+/-100)
Objem palivovej nádrže (litre): 1,1 (0,91)*
Palivo bezolovnaté (okt.č.): 91-95
Objem olejovej náplne motora (litre): 0,55
Akosť oleja v motore: SEA30,15W-40
Dĺžka x šírka x výška (mm): 1490 x 1010 x 1075
Typ prevodovej skrine: DSK-316.1/PSZ
Typ prevodovej skrine: slimáková
Počet rýchlostí: 1 + 1R
Pojazdová rýchlosť (km/hod): 2,22 + R2,22
Riaditká nastaviteľné stranovo: áno
Riaditká nastaviteľné výškovo: áno
Vypínanie náhonu: áno
Rozchod kolies (mm): 315
Rozmer kolies zadných: 4.00 - 4
Objem olejovej náplne v prevodovke (litre): 0,75
Akosť oleja v prevodovke: SAE90,80W-90
Typ spojky: odstredivá
Hmotnosť (kg): 77

* - technické údaje merané metodikou SAE J1349

   

 

 

   

 

       

 

Bubnová kosačka SAMSON-56

VARI SAMSON 56 Bubnová kosačka SAMSON-56 je adaptér určený výhradne do prevodovej skrine DSK-316 vo všetkých jej modifikáciách. Slúži na kosenie vysokej trávy na udržovaných každoročne kosených plochách. Kosená tráva je pomocou disku rozmetaná a pripravená na sušenie, pri použití bočnej zástery ponechaná v riadku pre lepší zber. Spodný aj horný disk bubnovej kosačky SAMSON 56 sú plechové výlisky. Na hornom disku sú otočne uložené 4 žacie nože s obojstranným ostrím.

Mulčovač Tajfun-52

VARI Tajfun 52 Mulčovač Tajfun-52 je adaptér určený výhradne do prevodovej skrine DSK-316 vo všetkých jej modifikáciách. Slúži na kosenie porastu na neudržovaných plochách. Je ideálny pre kosenie starých, suchých a hustých porastov. Čerstvé porasty je možné kosiť maximálne do výšky 40cm.

 

Dvojbubnová kosačka Dalila

VARI Dalila Dvojbubnová kosačka VARI Dalila, je pripojiteľná k malotraktorom Vari II. a Terra I. s prevodovou skriňou DSK-316. Šíka záberu 82 cm.

 

Snežná fréza SF-55

VARI Snežná fréza SF-55 Snežná fréza SF-55 je adaptér určený výhradne do prevodovej skrine DSK-316 vo všetkých jej modifikáciách. Slúži pre upratovanie čerstvo napadaného snehu z parkovísk, komunikácii, chodníkov alebo ciest so spevneným a rovným povrchom. Zmrznutý prachový sneh dokáže fréza SF-55 odhodiť až do vzdialenosti 10m. Smer odhadzovania snehu sa nastavuje z miesta obsluhy.

 

Pásový obracač sena šírka záberu 100cm

VARI Pásový obracač sena Pásový obracač sena, záber 100 cm, kolesá Bantam, na zimu je možné tento stroj doplniť o lopatky na upratovanie snehu.

 

Pásový obracač sena šírka záberu 120cm

VARI Pásový obracač sena Pásový obracač sena, záber 120 cm, kolesá Bantam, na zimu je možné tento stroj doplniť o lopatky na upratovanie snehu.

 

Zametací valec KV100/Z

VARI Zametací valec KV100/Z Zametací valec KV100/Z je adaptér určený výhradne do prevodovej skrine DSK-316 vo všetkých jej modifikáciách. Slúži na upratovanie pevných nečistôt alebo čerstvo napadaného snehu na komunikáciách, chodníkoch a cestách so spevneným a rovným povrchom.

 

Zametací valec KV100

VARI Zametací valec KV100 Zametací valec KV100 je adaptér určený výhradne do prevodovej skrine DSK-316 vo všetkých jej modifikáciách. Slúži na upratovanie pevných nečistôt alebo čerstvo napadaného snehu na komunikáciách, chodníkoch a cestách so spevneným a rovným povrchom. Zametací valec je vybavený nádržou na vodu a čerpadlom, ktoré kropí zametaný povrh pred strojom a zamedzuje tak nadmernému prášeniu. Zberná nádoba slúži na zhromažďovanie odmetaného materiálu.

 

Zhŕňacia radlica ASR-2V

VARI Zhŕňacia radlica Zhŕňacia radlica o šírke 85 cm stranovo nastaviteľná a pripojiteľná k prevodovkám DSK-316 bez príslušenstva a k DSK-317 a T-20 za pomoci adaptéru ASRA/U alebo BZN + ASR/U.

 

Brzdená sedačka (sulka) AV-1

VARI Brzdená sedačka AV-1 Sulka AV-1, brzdená sedačka, pripojiteľná k malotraktorom TERRA I, TERRA II a VARI II, vhodná napr. na kosenie veľkých plôch.

 

VARI Power Meter

VARI Počítač Vari Power Meter sníma presné aktuálne otáčky motora a zaznamenáva aj jeho skutočnú dobu behu v radoch jednotiek minút, umožňuje tak presné plánovanie servisních úkonov a zároveň ukazuje skutočne odpracované motohodiny stroja alebo motora. VARI Power Meter je doporučený pre všetky jednovalcové 2-taktné aj 4-taktné spalovacie motory a je tiež použiteľný pre všetkny kosačky, mulčovače, malotraktory, záhradné traktory, krovinorezy, snežné frézy, rotavátory, elektrocentrály, malé lodné motory, záhradné vysavače, rezačky asfaltu a ďalšie motorové stroje.