kosačky, krovinorezy, píly, vrtačky, traktory, mulčovače,...
STIHL LOGOSOL

STIHL LOGOSOL

Pomocou minipiliarského zariadenia LOGOSOL sa z každého majiteľa lesa stáva absolútny samozásobiteľ v oblasti reziva. Podľa potreby rozreže tento stroj kmene až do priemeru 50 cm na trámy, dosky aj laty. Akosť rezu je pritom plne porovnateľná s akosťou rezu rámovej píly.

 

stihl_logosol01
STIHL LOGOSOL

 

Užitočnosť takéhoto minipiliarského zariadenia nespočíva iba v tom, že sa dajú rozrezať kmene podľa konkrétnej potreby a na akýkoľvek rozmer. Jeho použitie priamo na mieste potreby ušetrí dopravu kmeňov do piliarskej továrne a odvoz reziva je potom možné realizovať v malých dávkach za použitia dopravných prostriedkov, ktoré sú k dispozícii.

 

Geniálny a jednoduchý zároveň

Minipiliarske zariadenie LOGOSOL zaujme a presvedčí každého svojou jednoduchou konštrukciou, ktorá je predpokladom pre jeho nekomplikovanú montáž. Pri celkovej dĺžke 5,0 m je možné spracovávať skoro rovnako dlhé kmene, pretože na rozdiel od nemobilných piliarských zariadení, je tu motorová píla uložená na stabilnom kmeni. Reznú prácu vykonáva vysoko výkonná motorová píla STIHL. Je umiestnená na suporte, ktorý sa pohybuje pozdĺž kmeňa prostredníctvom ľahko ovládateľného kladkového mechanizmu a ťažného lana po 5,0 m dlhej lište.

 

stihl_logosol02

 

Podstavec piliarského zariadenia LOGOSOL je vyrobený kompletne z hliníka. Z tohoto dôvodu je jeho hmotnosť (39kg) v pomere k záťaži veľmi nízka. S takouto hmotnosťou je možné bez problémov prepravovať toto zariadenie na streche osobného auta.

 

Tenké či hrubé drevo - priemer stromu nehrá takmer žiadnu rolu

Krátke kmene sa dajú rozrezávať rovnako bezproblémovo ako kmene o dĺžke až 4,6m. Pokiaľ majú byť spracované ešte dlhšie kmene, môže byť toto zariadenie rýchlo predĺžené na potrebnú dĺžku pomocou rôznych prídavných sád. Aj v otázke hrúbky zpracovaných kmeoov nepozná LOGOSOL takmer žiadne hranice. Je celkom jedno, či sa má rozrezávať tenké drevo alebo kmene s väeším priemerom - pomocou adekvátne dlhej reznej súpravy motorovéj píly STIHL sa šírka rezu prispôsobí hrúbke kmeňa.

 

Hmotnosť: 39,0 kg (bez motorovej píly)
Dĺžka: 5,0 m. S rôznymi prídavnými sadami je možné zariadenie ľubovoľne predlžovať po nástavcoch dlhých 1,02,5 m.
Rozmery dreva: Priemer kmeňov až do 50 cm, pri adekvátne dlhej reznej súprave.
Plocha umiestnenia: Silne udupaná zem, u silného dreva a pri stacionárnej prevádzke podložiť doskami.
Motorové píly: Pre stálu prevádzku na zariadeniach LOGOSOL sa doporučuje použiť prevedenie pily STIHL MS 650 a MS 660 s reťazovým kolom Picco.
Rezná súprava: Vodiace lišty STIHL, zodpovedajú hrúbke dreva, od 45 do 63 cm. Reťaze STIHL pre pozdĺžne rezy: 63 PMX 3/8" Picco (štrbina rezu 6mm).